Providing you the best range of dense phase conveying system with effective & timely delivery.
₹ 310000 / Unit Get Latest Price
| Capacity kg hr | 8000 kg hr |
| Convey dist m | 75 m |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 3 ton/hr |
| Line dia mm | 80 mm |
| Power | 3 kW |
| Air pressure bar | 3 bar |
| Automation | Automatic |
| Brand | AAS |
| Voltage | 380 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Material temp C | 80 C |
| Usage | Sand, Chemicals, Fly ash, Lime, Cement, Food powder |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finish | Polished |
Minimum order quantity: 1 Unit
Sujay Gaikwad (Partner)
Alchemist Automation System
Flat No.K 203, Mayur Nagari, Phase 2, Sr.No.63/3/1, Pimple Gurav
Pune - 411061, Maharashtra, India