Leading Manufacturer of bin activator discharger from Pune.
₹ 81000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Vibratory |
| Power Source | Electric |
| Material | Mild Steel And Stainless Steel |
| Voltage | 415 V |
| Motor Power | 1 |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | AAS-BIn-800 |
| Brand | AAS |
| Operating Speed | 1500 rpm |
| Operating Temperature Range | 0-60 degree c |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 40 Tons/hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
Minimum order quantity: 1 Unit
Sujay Gaikwad (Partner)
Alchemist Automation System
Flat No.K 203, Mayur Nagari, Phase 2, Sr.No.63/3/1, Pimple Gurav
Pune - 411061, Maharashtra, India